Bērnu velosipēdu izmērus apzīmē ar ratu izmēriem collās: 12", 16", 20", 24" un 26". Rāmja un citu detaļu izmērs pieaugs atbilstoši ratu izmēram, taču tieši Tavam jaunajam censonim piemērotāko izmēru iespējams noteikt, tikai praktiski izmēģinot velosipēdu un novērtējot visus aspektus, no kuriem galvenie ir bērna iemaņas, proporcionalitāte un drošība.

Velosipēdiem ar lielākiem ratiem būs komfortablāka gaita, taču nedaudz sliktākas manevrēšanas spējas, tāpēc bērniem ar mazāku pieredzi un iemaņām, ieteicams izvēlēties kompaktāku velosipēda modeli ar mazākiem ratiem.

Atbalsta ritenīši ir piemēroti 12" un 16" bērnu velosipēdiem un, pareizi lietojot, tie palīdzēs bērnam ātri iemācīties noturēt līdzsvaru. Atbalsta ritenīši sākotnēji jānostiprina tādā līmenī, lai braucot tie neskartos pie zemes un atbalstu nodrošinātu tikai uzsākot vai beidzot braukšanu. Pakāpeniski paaugstini atbalsta ritenīšu stiprinājuma līmeni līdz brīdim, kad bērniņš pats spēj noturēt līdzsvaru.

Trek Precaliber 16" bērnu velosipēds

Atceries, ka pieaugušajiem ķermeņa un velosipēda svara attiecība ir apmēram 5:1, bet bērniņam 2:1 - tāpēc bērns proporcionāli daudz vairāk enerģijas tērēs gan uzsākot braukt ar velosipēdu, gan bremzējot, gan pārvietojot to sadzīvē. Bērnu velosipēda svaram ir daudz lielāka nozīme nekā pieaugušo velosipēda svaram.

Mazākajiem velosipēdiem ar 12" un 16" rata izmēru parasti ir aizmugures rumbā iebūvēta kājas bremze, tāpēc pāreja uz rokas bremzēm 20” velosipēdiem ir izaicinošs posms mazā velo braucēja dzīvē. Sākotnēji izmantojiet tikai aizmugures rata rokas bremzi un vairākas reizes pavingrinieties bremzēšanu mazā ātrumā, lai darbošanās ar rokas bremzi kļūtu instinktīva. Noteikti pārliecinies vai brežu rokturi ir noregulēti tādā attālumā un leņķī, kas ļauj bērniņām viegli sasniegt un nospiest bremzū sviru!

Pieredzējušiem un meistarīgiem pārgalvjiem, kas labi pārvalda velosipēdu, noderēs disku bremzes, kas braukšanu padarīs drošāku un bremzes saglabās efektivitāti arī tad, ja rata aploce būs deformēta un parastās V-brake bremzes vairs nedarbosies.

Bērniem ar mazu braukšanas pieredzi sēdeklis jānoregulē zemā stāvoklī, lai ar kāju pēdu purngaliem bērniņš spētu stabili aizsniegt zemi - tas palīdzēs drošāk uzsākt un beigt braukšanu. Ja bērns to nespēj izdarīt, visticamāk, izvēlētais velosipēda modelis tomēr ir par lielu vai arī iemaņas braukšanai ar divriteni vēl nav pietiekamas. Pieaugot bērniņa iemaņām, sēdeklis pakāpeniski jāpaaugstina līdz optimālam līmenim.

Trek Wahoo 24" bērnu velosipēds

Iesācējiem noderēs velosipēds tikai ar vienu pārnesumu, taču pieaugot iemaņām un fiziskajai varēšanai, tas vairs nebūs pietiekami. Ja plānojat regulāri doties izbraucienos kopā ar savu bērniņu, tad izvēlieties 1x7 vai 1x8 pārnesumu sistēmu, kas būs gana vienkārša un intuitīva, tajā pašā laikā ievērojami atvieglos braucienu bērniņam.

Izvērtē kritiski amortizatora un liela protektora riepu nepieciešamību, taču noteikti priekšroku dod vieglam alumīnija rāmim, kas nodrošinās labāku vadāmību un ērtāku velosipēda pārvietošanu sadzīvē, kā arī mazinās kritienu sāpīgumu. Noteikt izmēģiniet vairākus velosipēda modeļus un pārliecinieties, ka bērns jūtas labi un kontrolē velosipēdu, nevis velosipēds kontrolē

Iemāci bērnam ķiveres lietošanu tik pat obligātu, kā drošibas jostu automašīnā! Jautrībai un vieglākai izsekošanai velosipēda priekšā un aizmugurē piestiprini mirgojošu baltas un sarkanas krāsas dienas gaitas velo lukturīšus.

Ja bērnam ir labas iemaņas, starp diviem citādi līdzvērtīgiem velosipēdu modeļiem, vari izvēlieties velosipēdu ar lielāko rāmaja izmēru un ratiem - tas nedaudz pagarinās velosipēda lietošanas laiku. Tomēr rēķinies, ka parasti bērnu velosipēds der tikai 2, bet ļoti retos gadījumos 3 sezonas. TREK un Superior ir kvalitatīvi un izturīgi bērnu velosipēdi un tie kalpos vairākām bērnu paaudzēm. Mēs to no Tevis labprāt to atpirksim, samaksājot līdz 50% no tā sākotnējas vērtības.

Lai labi un jautri ripo!

Tevi varētu interesēt arī šādi temati:

Prece pevienota vēlmju sarakstam
Prece pievienota preču salīdzināšanai.Vēlies saņemt jaunāko informāciju pirmais?

Mēs tev paziņosim par jaunumiem no Veloprofs.lv
Tu uzzināsi par mūsu jaunumiem, akcijām un izpārdošanām  ātrāk par citiem!

Lai šī vietne pienācīgi darbotos, mēs dažreiz jūsu datorā izvietojam sīkdatnes (cookies).
Sīkdatnes palīdz vietnei atcerēties jūsu iestatījumus — valodu, valūtu,
preču grozā ievietotos produktus un citas izvēles attiecībā uz to, kādu šo vietni
vēlaties redzēt savā datorā,— lai jums nevajadzētu tos ievadīt katrreiz no jauna.
Turpinot izmantot interneta vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai mūsu mājas lapā.