Atceries, ka pieaugušajiem ķermeņa un velosipēda svara attiecība ir apmēram 5:1, bet bērniņam 2:1 - tāpēc bērns proporcionāli daudz vairāk enerģijas tērēs gan uzsākot braukt ar velosipēdu, gan bremzējot, gan pārvietojot to sadzīvē. Bērnu velosipēda svaram ir daudz lielāka nozīme nekā pieaugušo velosipēda svaram.
Mazākajiem velosipēdiem ar 12" un 16" rata izmēru parasti ir aizmugures rumbā iebūvēta kājas bremze, tāpēc pāreja uz rokas bremzēm 20” velosipēdiem ir izaicinošs posms mazā velo braucēja dzīvē. Sākotnēji izmantojiet tikai aizmugures rata rokas bremzi un vairākas reizes pavingrinieties bremzēšanu mazā ātrumā, lai darbošanās ar rokas bremzi kļūtu instinktīva. Noteikti pārliecinies vai brežu rokturi ir noregulēti tādā attālumā un leņķī, kas ļauj bērniņām viegli sasniegt un nospiest bremzū sviru!
Pieredzējušiem un meistarīgiem pārgalvjiem, kas labi pārvalda velosipēdu, noderēs disku bremzes, kas braukšanu padarīs drošāku un bremzes saglabās efektivitāti arī tad, ja rata aploce būs deformēta un parastās V-brake bremzes vairs nedarbosies.
Bērniem ar mazu braukšanas pieredzi sēdeklis jānoregulē zemā stāvoklī, lai ar kāju pēdu purngaliem bērniņš spētu stabili aizsniegt zemi - tas palīdzēs drošāk uzsākt un beigt braukšanu. Ja bērns to nespēj izdarīt, visticamāk, izvēlētais velosipēda modelis tomēr ir par lielu vai arī iemaņas braukšanai ar divriteni vēl nav pietiekamas. Pieaugot bērniņa iemaņām, sēdeklis pakāpeniski jāpaaugstina līdz optimālam līmenim.