Bērnu velosipēdu izmērus parasti apzīmē ar ratu izmēriem collās 12", 16", 20", 24" un 26". Rāmja un citu detaļu izmērs pieaugs atbilstoši ratu izmēram.

Velosipēdiem ar lielākiem ratiem būs komfortablāka gaita, taču nedaudz sliktākas manevrēšanas spējas, tomēr, pie citādi līdzvērtīgiem nosacījumiem, iesakām izvēlēties modeli ar lielākiem ratiem.

Tēvs stumj meitu uz viņas jaunā Trek Precaliber velosipēda

Atceries, ka pieaugušajiem ķermeņa un velosipēda svara attiecība ir apmēram 5:1, bet bērnam 2:1 - tāpēc bērns proporcionāli daudz vairāk enerģijas tērēs gan uzsākot braukt ar velosipēdu, gan bremzējot, gan pārvietojot to sadzīvē.

Amortizatora dakša būtiski palielinās velosipēda svaru un cenu, tāpēc mēs iesakām izvēlēties velosipēdus bez amortizatora dakšas. Lai palielinātu komfortu, bērna velosipēdu var aprīkot ar salīdzinoši platām zema spiediena riepām un mazu protektoru

Noteikt izmēģiniet vairākus velosipēda modeļus un pārliecinieties, ka bērns jūtas labi un kontrolē velosipēdu, nevis velosipēds bērnu.

Bērniem ar mazu braukšanas pieredzi sēdeklis jānoregulē tādā augstumā, lai kājas būtu nedaudz saliektā stāvoklī, un ar kāju pēdu purngaliem bērns spētu aizsniegt zemi - tas palīdzēs drošāk uzsākt un beigt braukšanu. Ja bērns to nespēj to izdarīt, visticamāk, izvēlētais velosipēda modelis tomēr ir par lielu vai arī iemaņas braukšanai ar divriteni vēl nav pietiekamas.

Ieteikumu kopsavilkums, kas balstīts uz mūsu pašu pieredzi:

  • “Nē” amortizatoram
  • “Nē” priekšējam ātrumu pārslēgam
  • “Nē” milzīgam riepas protektoram

  • “Jā” riepām ar mazu protektoru
  • “Jā” vieglam alumīnija rāmim
  • “Jā” priekšējai un aizmugures dienas gaisma/lampiņa
  • Obligāti - ķivere!

Starp diviem citādi līdzvērtīgiem velosipēdu modeļiem, tomēr izvēlieties velosipēdu ar lielāko izmēru un ratiem - tas nedaudz pagarinās velosipēda lietošanas laiku, tomēr rēķinieties, ka parasti bērnu velosipēds der tikai 2, bet ļoti retos gadījumos 3 sezonas.

Lojalitātes programma. Ja iegādāsies jaunu bērnu velosipēdu, mēs atpirksim no Tevis veco TREK vai Superior bērnu velosipēdu (ja tas nebūs vecāks par 3 gadiem), samaksājot līdz 50% no tā sākotnējas vērtības. 

Prece pevienota vēlmju sarakstam
Prece pievienota preču salīdzināšanai.

Saņem informāciju par Veloprofs.lv īpašajiem piedāvājumiem un atlaižu akcijām ātrāk par citiem!

Lai šī vietne pienācīgi darbotos, mēs dažreiz jūsu datorā izvietojam sīkdatnes (cookies).
Sīkdatnes palīdz vietnei atcerēties jūsu iestatījumus — valodu, valūtu,
preču grozā ievietotos produktus un citas izvēles attiecībā uz to, kādu šo vietni
vēlaties redzēt savā datorā,— lai jums nevajadzētu tos ievadīt katrreiz no jauna.
Turpinot izmantot interneta vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai mūsu mājas lapā.